informacje:
+48 665-371-517
realizacje
strona głowna
kontakt
kiedy wykonać drenaż ?
dlaczego my?
kontakt
polkop-2013
 
Drenaż jest potrzebny przede wszystkim w dwóch sytuacjach.

W podłożu znajdują się grunty nieprzepuszczalne (gliny, pyły, iły), nawet jeśli zdaje się nam, że nie występuje w nich woda gruntowa. Często zdarza się bowiem, że podczas badania układu warstw gruntu napotyka się jedynie na sączenia wody wypływającej z cienkich przewarstwień piaszczystych, a po wykonaniu wykopu nie widać jej w ogóle lub jest jej mało. Nie oznacza to jednak, że w czasie eksploatacji budynku nie pojawią się problemy: woda opadowa przemieszczająca się w czasie intensywnych opadów i roztopów przez przewarstwienia piaszczyste w glinie będzie przesączać się przez zasypkę wykopu, aż przedostanie się do dna wykopu, gdzie warunki filtracji są znacznie gorsze (znajdują się tam nienaruszone w czasie budowy nieprzepuszczalne grunty). Jeśli więc opady są intensywne, na dnie wykopu zaczną gromadzić się znaczne ilości wody, która może zacząć przedostawać się do wnętrza budynku.

Pod powierzchnią terenu znajdują się piaski o dobrej przepuszczalności, przykrywające głębiej leżące grunty spoiste (gliny). Podczas intensywnych opadów i roztopów wody gruntowe będą pojawiać się na stropie warstwy gruntów nieprzepuszczalnych. Jeśli znajduje się ona stosunkowo płytko (niewiele głębiej od poziomu posadowienia domu), woda gruntowa gromadząca się w podłożu może sięgnąć do głównego poziomu fundamentów.


Licznik odsłon na stronę
Odsłony dzienne na stronę
Osoby online na stronę
utwardzenie terenu , niwelacje terenu , budowa drog ,drenaże , odwodnienia , odwodnienia liniowe, odwodnienia kraków, odwodnienie opaskowe, odwodnienia pol, odwodnienie domu, roboty ziemne, izolacje pionowe